SEM - Linkbuilding

Budování zpětných odkazů

1

Co je to SEM?

SEM (Search Engine Marketing) je marketingovým nástrojem, zaměřeným na propagaci a zvyšování známosti subjektu na internetu. Jedná se hlavně o nákup textových odkazů v různých podobách.

SEM je metodou získávání nových zákazníků prostřednictvím internetových vyhledavačů. Mezi produkty SEM patří například garance, že se Váš web objeví ve vyhledávači vždy na první straně. SEM je jednou z nejefektivnějších, ale také nejdražších forem online reklamy.

2

Jak funguje SEM?

Hlavní podstatou SEM marketingu je umístění odkazu na web, který propagujeme, na dobře viditelné místo ve vyhledávači. Každému návštěvníkovi internetu, který vyhledává fráze, relevantní pro náš web, by se měla stránka zobrazit na první straně v prohlížeči. Tím se výrazně zvýší možnost, že uživatel navštíví právě Vaše webové stránky a zakoupí právě Váš produkt či službu.

3

Výhody SEM

Výhodou SEM je hlavně přesné cílení této metody. Vaše stránka se objeví pouze návštěvníkům, kteří hledají služby či produkty, které nabízíte. Je tedy vyšší pravděpodobnost provedení nákupu než u lidí, kteří se dostanou na stránky přes banner

SEM je možné kombinovat s metodou PPC, díky čemuž budete mít své výdaje pod kontrolou. Zároveň můžete zjistit, která klíčová slova Vám přivádějí skutečné zákazníky a přizpůsobit tomu všechny fráze. Počet oslovených klientů je s využitím SEM opravdu vysoký.