PPC reklama

Nastavení PPC (platby za proklik) od profesionálů

1

Co je to PPC reklama?

Název PPC vznikl zkratkou anglického Pay Per Click, v překladu se jedná o platbu za kliknutí. PPC je využívaným marketingovým nástrojem propagace společností na internetu.

Zajišťuje firmám zvýšení návštěvnosti jejich stránek pomocí inzerce v internetových vyhledávačích. PPC umožňuje společnostem zvýšení jejich obratu a zároveň pomáhá budovat povědomí o jejich značce neboli brandu.

Mezi nejznámější PPC reklamy patří : Sklik, Google Adwords, Facebook, Etarget a v zahraničí například Bing, Conduit, Yandex, Onet, adCenter a celá řada dalších.

PPC Loga
2

Výhody PPC reklamy

Nespornou výhodou PPC marketingu je jeho dobrá měřitelnost a plánovatelnost. Inzerent neplatí za každé zobrazení reklamy, ale až za kliknutí. PPC je cenově dostupnou a flexibilní možností, která dokáže zvýšit obrat jakékoliv společnosti.

Díky PPC reklamě může být Vaše společnost do 15 minut na první straně ve vyhledavači. Platba za přivedeného návštěvníka je dohodnuta individuálně, vždy zaplatíte pouze za reálného návštěvníka Vašich stránek. PPC reklama umožňuje firmám oslovit zákazníka při vyhledávání konkrétního produktu a zároveň v konečné fázi jeho rozhodování.

3

Typy PPC reklamy

Existuje několik možností zobrazení PPC reklamy. Jedním z nich je například reklama, která se klientům zobrazí přímo ve vyhledávači neboli fulltextu. Tento typ osloví zákazníky v momentě, kdy hledají Vámi nabízený produkt.

Dalším typem je reklama kontextová, která se zobrazuje, pokud článek odpovídá cílení v obsahové síti. Cílení zvolíte prostřednictvím klíčových slov, nebo dle zájmů, věku či témat. Můžete tak nabídnout svou službu či produkt lidem, kteří vyhledávají téma blízké produktu či službě, kterou nabízíte.

Dalšími typy PPC reklamy jsou bannerová reklama a reklama na sociální síti Facebook. Banner je možné umístit na různé informační servery, kterých může být velké množství, reklama na Facebooku cílí převážně na mladší klienty.

4

Pro koho je určena?

PPC reklamu může využít každá společnost, která chce získat nové klienty, zvýšit návštěvnost svých webových stránek nebo zviditelnit svou značku. PPC reklama umožňuje přesné cílení a zajišťuje klientům vysokou návratnost jejich investic. Nejúspěšnější reklamy jsou ty s největší mírou prokliku neboli CTR, které se nacházejí na prvním místě ve vyhledavači.