Lead generation

Měsíčně generujeme stovky tisíc leadů - získejte nové zákazníky i Vy

1

Co je to Lead Generation?

Lead Generation je převratný způsob generování leadů, neboli motivovaných kontaktů na internetu. Pomáhá společnostem získat kontakty na potencionální klienty, kteří se zajímají o určitý produkt či službu. Motivovaný klient je ten, jenž projevil zájem o určitou službu či produkt například vyplněním online formuláře, poptávky nebo provedl nákup či jinou aktivitu.

Ve většině využívají společnosti díky Lead Generation své call centrum nebo zákaznický servis, který následně odbavuje motivované potencionální zákazníky. Pokud společnost nemá vlastní call centrum, standardně jej outsorcuje u společnosti, která generuje leady. Tento způsob je nejúčinnějším marketingovým nástrojem současnosti.

2

Jaké jsou výhody Lead Generation?

Hlavní výhodou Lead Generation je, že Vaše společnost získá pouze kontakty na již motivované klienty, kteří provedli interakci. Nemusíte tak vynakládat nemalé finanční náklady na oslovení masy potenciálních zákazníků s nejistým výsledkem. Motivovaný klient přichází za Vámi sám.

Základem úspěchu Lead Generation je exkluzivita dodávaných leadů. Každý kontakt obdrží jen jeden obchodní partner, čímž je zajištěna vysoká pravděpodobnost získání reálného zákazníka. Některé společnosti aplikují i tzv.multilead technologii.

Další prokazatelnou výhodou Lead Generation je také snadná měřitelnost nákladů a zisků. Můžete si jednoduše ověřit, kolik nových zákazníků Vám strategie přinesla. Proto při využití lead generation zaplatíte pouze za reálný počet leadů, které díky marketingové strategii získáte.

Lead Generation je výhodná strategie jak pro obchodníky, tak pro zákazníky. Kupující získá informace o produktu a srovnání několika firem v dané oblasti na trhu, které jej poskytují.

Ideální je kombinace Lead Generation společně s Affiliate marketingem v síti.

3

Jak dělíme leady?

V současné době je možné využít několik modelů generování leadů. První z nich nabízí porovnání produktů napříč celým trhem, jedná se tedy o srovnávače, ve kterých zákazníci najdou nejvýhodnější službu či produkt.

Druhým typem jsou brandové a nonbrandové webové portály, tzv. mikrosites, které poskytují informace o konkrétním produktu. Oba tyto druhy je možné kombinovat, čímž vzniká hybridní model.

4
AFFILIATE ZÓNA
ZE SLOVNÍKU

URL

URL, neboli Uniform Resource Locator, je souborem znaků, které mají definovanou strukturu a vytvářejí unikátní celek. Tyto znaky slouží ke…

přejít na slovník >
RYCHLÝ KONTAKT

Můžete nám zavolat

+420 222 364 694

nebo nám zaslat email na

info (at) crescogroup.org

Případně využijte kontaktní formulář

Kontaktní formulář